ATBlu CNC Alfa

alfaATBlu CNC Alfa to przecinarka do precyzyjnego cięcia plazmowego i gazowego. Charakteryzuje się doskonałą dynamiką, precyzją, produktywnością i przystępną ceną. W połączeniu z systemami plazmowymi takimi jak HiFocus Kjellberg lub High Def nition czy HPR Hypertherm, tworzy znakomite narzędzie, niezbędne do przygotowania produkcji w każdym zakładzie wytwarzającym konstrukcje stalowe.

ATBlu CNC Alfa posiada odseparowany stół materiałowy co czyniją uniwersalną. Pozwala na zastosowanie techniki cięcia plazmowego oraz gazowego na jednej maszynie, co znosi ograniczenia odnośnie zakresu grubości cięcia. Zastosowana technologia do odciągania dymów plazmowych eliminuje, tak często obserwowaną w innych rozwiązaniach konstrukcyjnych, pracę jałową systemu wentylacyjnego. Prowadzenie bramy odbywa się za pomocą precyzyjnych szyn jezdnych, posadowionych na kolumnach wsporczych. Belka poprzeczna wykonana jest z precyzyjnego prof lu aluminiowego lub stalowego, co pozwala osiągnąć maksymalną dynamikę i precyzję w długim okresie eksploatacji.

Obustronny napęd belki poprzecznej zapewniają dwa niezależne napędy z silnikami Serwo AC, gwarantujące rewelacyjną dynamikę, wysokie prędkości przejazdowe do 20m/min w standardzie przy dużym zapasie mocy. Maszyna posiada uniwersalny suport palnika gazowego i plazmowego z automatycznym sterowaniem wysokością palnika plazmowego podczas cięcia. Automatyczna konsola gazowa do cięcia autogenowego zbudowana na zaworach proporcjonalnych umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie i regulacje ciśnień niezbędnych do cięcia. Wszystko sterowane ze sterownika z pulpitu operatora.

Dane techniczne

  • szerokość robocza (mm): 1500, 2000, 2500, 3000
  • długość robocza (mm): 3000, 4000, 6000, 8000, 10.000, 12.000
  • dokładność pozycjonowania: +/- 0,1mm (dot. własności mechanicznych maszyny)
  • dokładność powtarzalności: +/- 0,1mm; (dot. własności mechanicznych maszyny)
  • maksymalna prędkość pozycjonowania: 20m/min
  • maksymalna prędkość suportu w osi palnika: 15m/min
  • maksymalne przyspieszenie/opóźnienie: 1000mm/s²