ATBlu CNC Omega

omegaPrzecinarka ATBlu CNC Omega, zaprojektowana do wysoko - precyzyjnego cięcia plazmowego i gazowego. Odbiorcami tej maszyny są klienci, dla których profesjonalna konstrukcja, niezawodność, najwyższa jakość oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne to standard.

Budowa maszyny

Niezależny stół materiałowy został wyposażony w sekcje odciągowe dymów plazmowych, odpowiednio załączane elektrycznie z poziomu sterownika w zależności od aktualnego położenia bramy portalu poprzez siłowniki i elektromagnetyczne zawory pneumatyczne. Prowadzenie bramy to precyzyjne szyny jezdne oraz sprawdzone, niezawodne łożyskowe prowadzenie wózków, jak również poprzeczna belka aluminiowa z szynami profilowanymi. Razem tworzą układ zapewniający idealną dokładność i trwałość przez wiele lat eksploatacji. Zastosowanie precyzyjnych przekładni zwiększa dokładność pozycjonowania. Obustronny napęd belki poprzecznej to silniki Serwo AC o dużym momencie obrotowym (do 17Nm), zapewniające duży zapas mocy, rewelacyjną dynamikę i wysokie prędkości przejazdowe do 40m/min. Przekazywanie napędu odbywa się przez precyzyjne przekładnie planetarne, zębatki i listwy zębate.
Suporty palnika gazowego lub plazmowego wyposażone są w automatyczne sterowanie wysokością palnika. Funkcja ta jest sterowana cyfrowo z poziomu sterownika. Automatyczna konsola gazowa do cięcia autogenowego zbudowana na zaworach proporcjonalnych umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie, i regulację ciśnień niezbędnych do cięcia. Wszystko sterowane ze sterownika z pulpitu operatora.
Sterownik CNC jako jeden z nielicznych na rynku przed zainstalowaniem testowany był w komorze klimatycznej. Przejrzysty interfejs graficzny ma możliwość zastosowania ekranu dotykowego TFT 15’’.
Funkcja TOC (Touch Off Cutting) umożliwia szybkie przejazdy i przebicie bez ponownej detekcji materiału co skraca czas cięcia detali do nawet 50%.

Dane techniczne

  • Dokładność pozycjonowania: +/- 0,05mm
    (dot. własności mechanicznych maszyny)
  • Dokładność powtarzalności: +/- 0,05mm
    (dot. własności mechanicznych maszyny)
  • Maksymalna prędkość pozycjonowania: 40m/min
  • Maksymalna prędkość suportu w osi palnika: 15m/min
  • Maksymalne przyspieszenie/opóźnienie: 1000mm/sec²